حمل کالای فاسد شدنی

حمل هوایی کالای فاسد شدنی

به کالایی که در صورت تغییرات محیطی از قبیل دما، رطوبت، فشار و… امکان آسیب داشته باشد و یا با گذر زمان فاسد شود، کالای فاسد شدنی گفته می شود.

نمونه هایی از کالاهای فاسد شدنی:

  • انواع مواد غذایی
  • لبنیات
  • میوه و سبزیجات
  • انواع گوشت تازه و منجمد
  • مواد دارویی
  • گل و گیاه
  • ارگان های زنده بدن
  • تخم مرغ نطفه دار

زمان، درجه حرارت و میزان رطوبت سه عامل اصلی در حمل کالای فاسد شدنی هستند. به عنوان مثال انواع کالاها در حمل هوایی به برودت های مختلف زیر صفر و بالای صفر احتیاج دارند. بنابراین برای حمل این گونه مواد باید نکات خاصی مد نظر قرار گیرد تا عوامل ذکر شده را بتوان تحت کنترل قرار داد. در غیر اینصورت از کیفیت کالای ارسال شده کاسته خواهد شد و در مواردی شاید با ضررهای جبران ناپذیری همراه باشد. به ویژه در کالاهایی مانند مواد دارویی و واکسن ها که از حساسیت خاصی برخوردار هستند سلامت کالا امری بسیار حیاتی و ضروری است. اگر استاندارهای لازم در هر یک از مراحل مد نظر قرار نگیرد باعث می شود آسیب های جبران ناپذیری را برای کالای مشتری به همراه داشته باشد و کالا دیگر قابل استفاده نباشد. به همین دلیل انتخاب روش حمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حمل کالای فاسد شدنی همواره باید در مسیری مستقیم فرستاده شود تا با حداقل وقفه زمانی در حمل و نقل همراه باشد که در نتیجه آن، کمترین زمان سپری شده و همچنین کمترین تغییرات آب و هوایی حاصل می شود. در مواقعی ممکن است انتقال پرواز صورت گیرد در این شرایط باید زمان ترانزیت به دقت خاصی مد نظر قرار گیرد. همچنین در این شرایط شاید نیاز به نگهداری موقت در محلی مانند فریزر یا اتاق سرد برای کالاهای فاسد شدنی باشد که در این صورت باید اقدامات لازم را برای حفظ سلامت کالاها به انجام رسانید.

بسته بندی

در حمل کالاهای فاسد شدنی باید بسته بندی مناسب و استانداردی صورت پذیرد زیرا همانطور که می دانید حفظ کیفیت و سلامت کالا بسیار حائز اهمیت می باشد.

متریال هایی که در بسته بندی کالای فاسد شدنی استفاده می شوند شامل: باکس های ویژه، یخ خشک، بسته های ژل، پتو حرارتی و انواع مواد دیگر با توجه به نیاز می باشند. به طور مثال برای بسته بندی ماهی یخ زده باید از باکس های یونولیتی یا فایبرگلاس به همراه بسته ژل استفاده نمود.

لازم به ذکر است که کالاهایی ممکن است پیش از هنگام حمل هوایی به سرد کردن احتیاج داشته باشند تا با افزایش مقاومت آن ها در طول پرواز، عمر مفید بیشتری داشته باشند.

چرا حمل هوایی؟

شاید این سوال به وجود بیاید که چرا حمل هوایی می تواند انتخاب مناسبی برای شیوه حمل کالای فاسد شدنی باشد. در جواب باید گفت دلایلی از جمله سرعت بالا، صرفه اقتصادی، قابلیت اطمینان و کنترل شرایط محیطی باعث شده که صادر کنندگان و تجار برای گسترش تجارت خود از حمل هوایی بهره برند.

 

هواپیمای مسافربری یا باری؟

شرکت های حمل و نقل هوایی برای کالاهای فاسد شدنی معمولا از هر دو هواپیمای مسافربری و باری بر اساس ماهیت کالا، نیازهای بازار، اولویت های فردی و… استفاده می کنند. هواپیماهای مسافربری معمولا مرسوم تر و بیشتر قابل دسترس بوده و همچنین صرفه اقتصادی بیشتری دارند اما باید به برنامه های پرواز از نظر زمان بندی و همچنین نظر کارشناسان و صلاحدید خلبان در حمل کالاهای فاسد شدنی دقت نمود. در حالی که در هواپیماهای باری بازرسی ها کمتر بوده، امکان شرایط محیطی آب و هوایی تحت کنترل بهتری قرار دارد و همچنین فضای بیشتری در اختیار است که به ویژه برای کالاهای فصلی در زمان هایی خاص که وفور زیادی دارند بسیار مناسب می باشد.